Rozpoczynamy projekt Dziennikarstwo za demokracją!

· Dziennikarstwo za demokracją

 

Już dziś rusza na najnowszy projekt realizowany przez Fundację Global Political Network Dziennikarstwo za demokracją!

Choć jest to pierwszy projekt w całości realizowany przez Fundację Global Political Network, to stoi za nim zespół złożony z doświadczonych dziennikarzy współpracujących z eksperckim portalem Euractiv.pl. Przy pracy nad projektem Dziennikarstwo za demokracją przyświeca nam ta sama misja, co zwykle -  przekazywanie rzetelnej wiedzy oraz rozwój demokracji oraz wartości obywatelskich. Tym razem jednak będziemy mieli okazję podzielić się naszą pasją ze studentami z całej Polski. Dlatego już wkrótce zaprosimy młodych ludzi zainteresowanych pracą w charakterze dziennikarzy do udziału w projekcie! Zaznajomimy ich nie tylko z warsztatem dziennikarskim, ale też pokażemy, jaką rolę pełni dziennikarstwo w dzisiejszym świecie. Wraz z nami warsztaty poprowadzą również zaproszeni przez nas goście - eksperci oraz aktywiści, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W ramach programu mentoringowego, który będzie trwał od marca do kwietnia 2022 r. odbędzie się m.in. seria warsztatów online: warsztat dziennikarski oraz warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie, dotyczące obszarów:

1. Wykluczenia, jakie dotyka społeczność LGBT+,

2. Kryzysu migracyjnego i tematyki uchodźczej,

3. Zmian klimatycznych.

Mamy nadzieję, że poprzez projekt Dziennikarstwo za demokracją skutecznie wesprzemy rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i będziemy kontynuować budowanie wrażliwości społecznej oraz świadomości młodych obywateli w zakresie przestrzegania praw człowieka, a także zachodzących zmian klimatycznych. 

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń na warsztaty ukażą się już wkrótce! 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony.