· Dziennikarstwo za demokracją

Warsztaty  - sytuacja osób LGBT+  

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność zorganizować warsztaty w ramach projektu Dziennikarstwo za demokracją dotyczące sytuacji osób LGBT+. Wraz z Olą Kaczorek ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Anetą Dekowską ze Stowarzyszenia Akceptacja oraz Anną Mazurczak z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego rozmawialiśmy na temat praw przysługujących osobom LGBT+, dyskryminacji, która je dotyka oraz działaniom, których podejmują się aktywiści działający na rzecz tej społeczności. 

Były to pierwsze warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie wramach projektu Dziennikarstwo za demokracją. Odbyły się 31 marca, czyli w Dzień widoczności osób transpłciowych, dlatego niezmiernie cieszymy się, że to właśnie w tym wyjątkowym dniu mogliśmy poruszyć tematy bliskie osobom LGBT+.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz uczestnikom projektu za aktywny udział!

Dotychczas uczestnicy projektu wzięli też udział w warsztatach z dziennikarzami Euractiv.pl, podczas których poznali ten zawód od kuchni. Mogli się zapoznać z różnymi formami dziennikarskimi, otrzymali wiele cennych rad, dzięki czemu mogli rozpocząć pisanie własnych, rzetelnych tekstów dotyczących m.in. tematyki praw człowieka. 

broken image

 

 Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EGO w ramach Programu Aktywni Obywatele — Fundusz Regionalny,