· Dziennikarstwo za demokracją

Dziennikarstwo za demokracją / REKRUTACJA

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA! Ze względu na liczne prośby przedłużamy rekrutację do projektu. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca!

Marzysz o pracy w mediach? Interesują Cię  tematy społeczne? Kwestie praw człowieka i zmian klimatu są dla Ciebie istotne?

Jeżeli studiujesz i chcesz rozwinąć warsztat dziennikarski oraz aktywnie włączyć się w kształtowanie spójności społecznej i aktywnych postaw obywatelskich, zapraszamy Cię do udziału w projekcie Dziennikarstwo za demokracją!

Projekt Dziennikarstwo za demokracją to program mentoringowy, który będzie trwał od marca do kwietnia 2022 r.

W jego ramach odbędzie się m.in. seria warsztatów online:

- warsztat dziennikarski - dowiesz się, jak redagować m.in. felieton, reportaż i artykuł; jak przeprowadzać wywiady; jak przygotować dobry research;

- warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie, dotyczące wykluczenia, jakie dotyka społeczność LGBT+, kryzysu migracyjnego i tematyki uchodźczej oraz zmian klimatycznych.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni dziennikarze, współpracujący z portalem Euractiv.pl, zaproszeni eksperci oraz aktywiści i przedstawiciele NGO, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą!

Jednak oferujemy znacznie więcej niż tylko warsztaty! Proponujemy też spotkania mentoringowe, na których dowiesz się jakie są Twoje mocne i słabe strony, w czym robisz postępy oraz nad czym powinieneś pracować więcej.  Pod okiem mentorów, którymi będą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, będziesz pisać swoje własne artykuły i reportaże, a najlepsze z nich zostaną opublikowane na portalu Euractiv.pl. Dodatkowo osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem dostaną możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu w Fundacji Global Political Network z możliwością przedłużenia współpracy!

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Przede wszystkim zależy nam, by stworzyć społeczność dzięki której studentki i studenci, stawiający pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej, będą mieli możliwość efektywnego rozwoju w środowisku dziennikarskim.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: contact@globnetwork.eu do   6 marca do godziny 23:59.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. CV

2. List motywacyjny

3. Samodzielnie napisany artykuł (max. 500 słów), który opisze niedawne wydarzenie, związane z jednym z trzech obszarów:

- sytuacją społeczności LGBT+ w Polsce,

- sytuacją uchodźców w Polsce,

- tematyką dotyczącą zmian klimatycznych.

 

Liczba uczestników w projekcie jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego aplikowania!

Wszystkie działania w ramach projektu odbędą się w formie zdalnej dzięki czemu mamy nadzieję zgromadzić ambitnych studentów z całej Polski!

Ze względu na warunki naszego grantodawcy osoby aktualnie zamieszkujące w Warszawie nie mogą uczestniczyć w projekcie. Jeśli jednak studiujesz na warszawskiej uczelni, ale aktualnie mieszkasz poza Warszawą, zapraszamy do aplikowania!

Udział w projekcie jest bezpłatny. Oczekujemy od Was jedynie pozytywnego nastawienia i dużego zaangażowania! 😊

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu mailowego (contact@globnetwork.eu) lub poprzez wiadomość na social mediach.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.